Proč se tímto choulostivým tématem zabývám ? protože i mně bohužel zemřela kamarádka na rakovinu tl. střeva 🙁 🙁
Možná, že i vám po přečtení tohoto příspěvku bude tato problematika jasnější 🙂
Střevo je základem našeho zdraví…
V jakém stavu máme střeva, tak se cítíme a tak vypadáme.
Síla našeho imunitního systému závisí na stavu našeho střeva ze 70 až 90%!!!
Střevo je osídleno velkým množstvím mikroorganismů. Některé jsou pro nás prospěšné, jiné nikoliv. Co se asi děje, když denně konzumujeme přesolené, přeslazené, chemicky zpracovávané, přibarvované potraviny? Zjišťujete občas na obalu potraviny, co vlastně jíme ?
Čím déle budete odkládat péči o svou stravu, tím větší práci budete mít s očistou vašeho střeva a tím dříve se ocitnete v nepříjemných zdravotních problémech.
Všechny chemicky zpracovávané potraviny (uzeniny!!!), mléčné výrobky (kromě vykvašených), maso (trávíme ho až 72 hodin), cukrovinky, cukr a káva (překyseluje nám organismus a v kyselém prostředí se daří dobře kvasinkám, plísním,…) atd., atd. nám porušují rovnováhu mikrokultury našeho střeva. Dochází k tomu, že prospěšná mikroflóra je zničena (k tomu dochází i užíváním antibiotik), nepříznivá mikroflóra se rozmnoží, dochází ke kvašení, hnití trávené potravy a vzniká kal, kterým si zalepujeme střevo.
Kal se postupně přilepuje na stěny střeva, přidávají se další a další vrstvy, ty tvrdnou a vnikají tzv. kalové kameny (v takovém pivním kulatém pupíku jich může být i 10kg!!!).
Tím se střevo stává méně pohyblivé, trávená potrava postupuje pomaleji, může docházet i ke stagnaci, přichází zácpa.
Udělejte vše pro to, aby jste nemuseli sáhnout po projímadle. Pokud s tím začnete, budete mít velký problém vyprázdnit se přirozeně. Naučte své střevo znovu pracovat – dopřejte mu očistnou kůru a naučte se pravidelnosti. Nezapomeňte také na duchovní příčinu zácpy. Ta je v neschopnosti opustit staré a nepotřebné, lpění na materiálu, nevíra v další životní cestu.
Pokud se příčiny zácpy neřeší a ze střeva se stane něco jako nehybná zanesená odpadní trubka, zbytky stravy jím naopak začnou procházet bez „povšimnutí“, jako když spláchneme záchod – zácpy se změní v déletrvající průjmy. A my se můžeme dostat do „spirály smrti“ – protiprůjmové léky – projímadlo… a tak pořád dokola, až to naše tělo jednou nevydrží.
Průjmy nám signalizují, že se něčím nutným v našem životě nechceme zabývat, máváme nad tím, rukou,nechceme to řešit.
Co tedy vyloučit ze stravy?
Čím jednodušeji budeme jíst, tím proběhne očista lépe. V každém případě je nutné vyřadit uzeniny, sladkosti a cukr, mléčné výrobky, bílou mouku a všechny chemicky upravované potraviny. Jíst především obiloviny (rýže, jáhly, pohanka) a zeleninu, občas ovoce, z masa pouze rybu nebo krůtu a to maximálně 1x týdně a se spoustou zeleniny. Snažit se o dělenou stravu – zelenina + maso, obiloviny + zelenina, prostě ne maso klasicky s přílohou.
Oslabené a špinavé tlusté střevo se nám okamžitě ukazuje na stavu naší dýchací soustavy a na naší imunitě, takže pak často chytneme kdejakou virózu! Je to také základ našich alergických potíží!
Párovým orgánem tlustého střeva jsou totiž plíce a vše, co s nimi souvisí.
Takže rýma je vlastně hlen, mající svůj původ ve střevě – obvykle hlen z mléčných výrobků. Často stačí si „odhlenit“ střevo a přestat jíst mléčné výrobky a už nikdy mít rýmu nemusíte!
Očistou tlustého střeva se můžete zbavit všech nemocí, které vás potkávají pravidelně na podzim a na jaře – všech nemocí horních cest dýchacích a viróz, protože vaše imunita bude silná.
Když střevo zbavíte jedovatých nánosů, pomůžete mu lépe pracovat, lépe filtrovat živiny a tak posílíte svůj pasivní obranný systém. Proto vás pak nepřemůže každý bacil, který poletí kolem vás.
Všichni, kdo mají na podzim nebo na jaře potíže s dýcháním jakéhokoliv charakteru (kašle, rýmy, suchá sliznice,…), MUSÍ začít očistou tlustého střeva!
Nejúčinnější očista je v době, kdy má tlusté střevo svůj roční vrchol – od poloviny září do poloviny listopadu s tím, že je velmi vhodné toto období nasměrovat také podle měsíčního cyklu, nejlépe je začít úplňkem, to vše lépe odchází – a pak vydržet alespoň tři měsíce.
Čistit tlusté střevo můžeme průběžně celý rok a jak začít s očistou střeva se dozvíte zde
Ráda Vám poradím,vzhledem k tomu, že jsem si já sama pomocí těchto produktů upravila zažívání a vyladila vyprazdňování a mám spoustu ohlasů od svých zákaznic na úpravu vyprazdňování, ráda předám své zkušenosti i Vám ..
Reference paní Martiny :