Jak si užít vánoční svátky

Vánoce….svátky klidu a míru

Přípravy na vánoční svátky vrcholí a právě  dnešní den je dobré se zastavit a uvědomit si, že nám něco velkého končí a něco právě začíná ….v pátek 22.12.2023 bude totiž Slunovrat .
Slunovrat byl tradičně oslavován jako návrat Slunce. Jako doba, kdy se dny začínají prodlužovat, a noci zkracovat. A přestože nás čeká ještě dlouhá zima, světlo se nám vrací.
Slunovrat je tak skvělým obdobím pro usednutí a plánování. Spřádání snů a vizí. Je skvělým časem pro nové začátky a nová vykročení.
 
I když to, kam a kdy vykročíte, se možná teprve tvoří, a je to pro o Vás trochu neuchopitelné…
Vánoční svátky jsou na dosah a tak pojďme si je letos užít o mnoho více, než v loňském roce .

Jak si užít letošní Vánoce v klidu a pohodě ?

1. Nemějte  přílišná očekávání

Ve skutečnosti svátky nikdy nejsou takové, jaké lidé očekávají. A to vede často k velkým zklamáním.
Obzvláště jde-li o rodinu, je důležité neočekávat dokonalé svátky.  Snažte se je prožít po svém, udělejte něco tradičního, co vás potěší a připomene krásné Vánoce Vašeho dětství…
Pomůže Vám, když se soustředíte na věci, za které jste rádi – například si užívat v klidu pár dnů volna, zajít si na procházku do přírody, setkat se s někým, koho máte rádi..Zaměřte se na vděčnost a poděkujte každý den alespoň za tři věci, které jste prožila.

2. Nemějte příliš velké úsilí

O svátcích se toho lidé snaží stihnout co nejvíc – naplánovat dokonalé Vánoce, objet všechny příbuzné, přijmout pozvání na každou událost, dostát konečným termínům na konci roku Jste-li navíc náchylní k úzkosti a depresi, stres (a nedostatek spánku) si na vaší náladě vybere znatelnou daň.
Zvýšený pocit tlaku a strach, že nestihnete udělat všechno, jsou jednou z nejčastějších příčin, kvůli kterým lidé upadají do svátečních depresí. 
Vypusťte to, co vám nedělá radost, užívejte si krásných vánočních chvilek, zaměřte se na sebe, na své blízké, kamarádku a prožijte s nimi alespoň krátký příjemný okamžik …

3. Nezanedbávejte péči o sebe

Pro spoustu lidí je prosinec nejnabitějším časem v roce. V práci se hromadí úkoly, které je nutno dokončit před koncem roku, kalendář se plní společenskými akcemi a aktivity, které nám běžně pomáhají zůstat zdraví a spokojení – lekce jógy, ranní běh, zdravá domácí jídla, meditace – jsou obvykle první, které jdou stranou. K našemu stresu, úzkosti a depresi tak přispívá i přemíra jídla a alkoholu.
I během svátků se pokud možno  věnujte svým pravidelným činnostem, které vám pomáhají během celého roku..
 Zaměřte na posílení svého zdraví, dopřejte si zdravé a chutné jídlo, omezte trošku sladkosti a dopřejte si dostatek pohybu na čerstvém vzduchu i kvalitního spánku 🙂
Pokud přece jen malinko něco přeženete, Vaše zažívání nebude OK a  nebudete se cítit právě nejlépe, pak mám pro vás dobrou zprávu,
                                         Více se dozvíte také na FB  stránce Harmonizuj svůj život 

 

Přeji Vám všem krásné prožití vánočních svátků, pokud možno v klidu, zdraví, štěstí, lásce a hojnosti…Děkuji Vám za sledování mých stránek a těším se  s Vámi na nový rok 2024, na rok splněných přání .
                                                                                                                                             A nezapomeňte, že …..
Jsem vizážistka a expertka na ženskou krásu.  Mou vášní je v každé ženě objevit její krásu. Ukazuji ženám cestu k jejich vnitřní i vnější kráse, učím je pečovat o svůj vzhled a najít cestu sama k sobě ...Měním ženy v krásné ženské bytosti, které nacházejí v sobě svou krásu. Naučím vás pečovat o svou pleť a také o své zdraví a naučím vás se hýčkat a dát sama sebe na první místo.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.