Jak nastartovat svůj život po 50tce

Máte pocit, že s 50 končí život ?

Mohu vás ubezpečit, že pokud jste zdravá a nebo alespoň přiměřeně zdravá, tak váš život vlastně začíná . Což je naprosto skvělá zpráva! Nevěříte ?

Jak se nastartovat po 50. narozeninách

Určitě každá z nás má se stárnutím své potíže. Straší nás zvyšující se číslovka, nevidíme další perspektivu a můžeme upadat až do melancholie. Čím jsme starší, tím máme větší pocit, že náš život ztrácí smysl, mizí energie a nejsme již schopny dělat plno věcí, které nám dříve nedělaly problém. Žena nad 50 let má pocit, že už by neměla nikam chodit a užívat si života jako dřív.

To je ale obrovský omyl, protože právě v tomto věku nás čeká hodně krásy. Rodina vás stále potřebuje, ale už jiným způsobem a máme konečně čas myslet na sebe a naučit se o sebe více pečovat. Protože prostě na to dříve nebyl čas, samu sebe jsme dávaly až na poslední místo… Znám to velmi dobře. Teď máme konečně prostor na SVÉ koníčky a  zábavu, na kterou jsme dříve neměly čas.

Nová životní fáze neznamená, že váš život skončil

Ženám po 50tce většinou chybí bohužel sebevědomí na to, aby žily jako dříve, když jim bylo 30 nebo 40 let. Ale to je omyl! Právě teď je ta nejlepší doba na rozvoj svých koníčků a skrytých talentů, na které jste dříve neměla vůbec čas…. Někdo začne znovu háčkovat, malovat mandaly, máme čas si konečně v klidu sednout večer ke knížce a nebo si pustit nějaký pěkný romantický film 🙂 Těch možností je velmi mnoho, i když jsme teď byly docela uzavřené doma a nemohly jsme chodit za kulturou nebo na kafíčko s kamarádkou, jako dříve…

Pamatujte si, že se jen přesouváte do další životní fáze, která bude stejně skvělá jako všechny předchozí. Budete nyní možná žít jinak, ale nemusíte se stahovat do soukromí. Vše záleží jen na vás, pro co se rozhodnete.

Ztrácíte sebevědomí ?

Jestli jste v posledních letech neměla čas pro sebe, na svou rodinu, kamarádku, máte nejlepší příležitost, abyste to udělala. Možná, že už máte také vnoučátka, ale pamatujte, že nejste dobrá jen na hlídání dětí, vaření, úklid domácnosti a pěstování květin. I nyní můžete žít nádherný život plný zábavy, radost i a štěstí. Musíte mít jen dost sebevědomí na to, abyste šla ven ze své komfortní zóny a stala se svou nejlepší verzí. Pokud máte blízkou kamarádku, udržujte s ní kontakt, zajeďte si spolu na dovolenou, do lázní…jsou to ty nejkrásnější okamžiky, kdy se spolu můžete podělit o své problémy a jedna druhou podržet.

Nebojte se nové fáze života. Přivítejte ji s otevřenou náručí a budete se cítit skvěle!

 

Jak si udržet svěží vzhled a pozitivní mysl ?

Já ze své praxe vizážistky a dřívější profese zdravotní sestry doporučuji vždy každé ženě začít o sebe více pečovat. Vůbec to nemusí být drahá kosmetika z lékárny, ale doporučuji kvalitní kosmetiku na bázi bylin, hydratace, vrátit se k přírodnějším produktům.

Pár základních kroků, které vřele doporučuji :

 

  •  věnujte  se péči nejen o pleť, ale také o krk, dekolt a celé tělo, neboť kůže nám stárne po celém těle. Nezapomeňte na péči o ruce – krk, tyto oblasti  prozradí váš věk nejvíce!

 

  • doporučuji naučit se jemně decentně líčit, protože jemné líčení vždy ubere roky a žena vypadá upraveně , i když jste například doma..budete se cítit lépe. Nezapomeňte na „zdravíčka“

 

  • určitě doporučuji pomáhat svému tělu posilovat imunitu, dát mu tu správnou výživu a doplňky stravy … já jsem objevila úžasné probiotické a prebiotické „sirupy“, které velmi dovedou upravit náš střevní mikrobiom a protože naše imuntita je z 80% ve střevech a náš druhý mozek jsou opět střeva – mají neskutečný vliv na naše zdraví . Pokud budete chtít poradit – napište mi do online poradny , ráda vám předám své zkušenosti .

 

  • a nakonec jedna z nejdůležitějších věcí – nezapomínejte na pitný režim, dostatek spánku a odpočinek. Dovolte si více odpočívat, hlavně teď v tomto období, kdy ještě zima neskončila a jaro je zatím ukryté pod hlínou a ještě spí…a když se ještě projdete nádherným lesem, parkem, přírodou, načerpáte neskutečnou energii, která je zde pro nás zdarma.

 

 

 

 

Jsem vizážistka a expertka na ženskou krásu.  Mou vášní je v každé ženě objevit její krásu. Ukazuji ženám cestu k jejich vnitřní i vnější kráse, učím je pečovat o svůj vzhled a najít cestu sama k sobě ...Měním ženy v krásné ženské bytosti, které nacházejí v sobě svou krásu. Naučím vás pečovat o svou pleť a také o své zdraví a naučím vás se hýčkat a dát sama sebe na první místo.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.