Jak se ženy smiřují se stárnutím?

 

Už vám není 40, ani 50, ale 50+ ? Máte z toho stres ? …. Poradím vám, bude hůř 🙂 Roky nám přibývají každému stejně, ale záleží na nás, jak se s tím dovedeme poprat.

Vždy záleží na každé ženě, jak svou roli příjme a hlavně, zda se rozhodne být ještě aktivní a “ užívat“ si života a nebo začne stárnout a vzdává se různých aktivit a co je nejhorší.. začíná se bavit o nemocích, sleduje Tv seriály a vůbec neumí najít svůj smysl života.

Bohužel naše společnost je nastavena na mládí, krásu , modelky na obalech časopisu jsou upravovány a mnohá žena si posteskne, že takto by chtěla vypadat, ale že už to pro ni není.. přestává se líčit, upravovat a vypadá mnohem starší, než ve skutečnosti je.

 

A právě současná doba je tak SUPER pro ženy, mají už odrostlé děti, které většinou už mají své rodiny a tudíž zůstává jim  spoustu volného času, který mohou využít pro sebe.

 

Jak se ženy smiřují se stárnutím ? 

Ženy se se stárnutím vyrovnávají rozdílně. Jako v každé situaci, na niž se musí člověk nově nachystat, prochází se i zde různými fázemi a v každé z nich může žena ustrnout.

Vše začíná pohledem do zrcadla, uvědoměním si, že už tělesné partie nejsou tak pevné, že se objevují vrásky a skvrny v obličeji, že opálení kůži příliš nesvědčí. V porovnání s vnitřním obrazem, kdy se vidíme jako mladá dívka, se náhle objevuje spousta minusů.

 

Negativní pocity, které některé ženy mají : 
– Ženy se neumějí smířit  s osudem, závidí mladým ženám. Nesnášejí své tělo a své vrásky. Mnohé dokonce rezignují na péči o své tělo.

– Ženy se odevzdají „osudu“, dostávají se do role „starších“ žen, jejichž život už je pryč, a litují se.

– Objevuje se strach před budoucností, z nemocí, případně ze smrti.

– Nastupuje pochybnost a výčitky samy nad sebou, že dosud nežily plnohodnotný čas a hodně ho promrhaly.

 

 

 

A tady bych poradila to nejdůležitější pravidlo : pokud jste se to ještě nenaučila, začněte se mít ráda . Začněte se radovat každý den z maličkostí, každý den poděkujte za tři věci, které se ten den staly a začněte sama sobě věnovat čas na koníčky, procházku, setkání s přáteli…

Naučte se  mít správný přístup ke svému životu: 

  • Neodmítejte svůj věk, ale berte ho jako svou výhodu
  • Využijte zkušenosti z toho, co jste dokázala a prožila v minulosti, ale zároveň i to, co by ještě chtěla v budoucnosti zažít
  • Neodmítejte své tělesné změny, nýbrž je přijměte a svůj pohled zaměřte spíš na to, co váš věk  má v sobě pozitivního, např. více zkušeností, vyrovnanost a suverénnost.
  • Začněte více pečovat o své zdraví, abyste oddálila veškeré zdravotní problémy co nejdále, začněte zdravěji jíst, více se pohybovat
  • Pokud jste neměla čas na koníčky, začněte se věnovat tomu, co jste kdysi v mládí chtěla dělat.. třeba malovat, fotografovat, více číst.. možností je spousta!

  • Co si myslím, že je  nejdůležitější v tomto věku ?
  • být aktivní, naučit se být spokojená sama se sebou
  • naučit se věnovat čas sama sobě – zaměřit se na péči o pleť i tělo
  • vždy být upravená, pak máte ze sebe dobrý pocit a budete ze sebe vyzařovat pozitivní energii
  • a MÍT SVÉ SNY !

 

I přes veškeré problémy, které stárnutí přináší, mějme pokud možno stále na paměti, že pro naši přitažlivost je mnohem důležitější než mladistvý vzhled pozitivní vyzařování.

Jsem vizážistka a expertka na ženskou krásu.  Mou vášní je v každé ženě objevit její krásu. Ukazuji ženám cestu k jejich vnitřní i vnější kráse, učím je pečovat o svůj vzhled a najít cestu sama k sobě ...Měním ženy v krásné ženské bytosti, které nacházejí v sobě svou krásu. Naučím vás pečovat o svou pleť a také o své zdraví a naučím vás se hýčkat a dát sama sebe na první místo.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.