10 vlastností, podle kterých se pozná zralá žena

Každá žena s věkem získává více a více zkušeností, prošla si už obdobími, kdy se dařilo a bylo krásně, ale také obdobím plným strachů a obav o rodinu, o sebe, o své blízké…

Ano, znám to velmi dobře a právě nyní se nacházím v období, které je pro mě velmi zásadní…zatím nebudu psát nic bližšího, protože věci se stále vyvíjejí.

Co je ale nejdůležitější pro zralou ženu pochopit ?

  • že každá z nás má svou cestu, své vlastní životní cíle
  • že je velmi důležité přijmout se takové, jaké jsme a rozvíjet se tak, jak pokládáme za potřebné
  • že teprve, když najdeme samy sebe a máme se jako takové rády, vymizí z našeho života každá závist, pochyby, lítost i zklamání a další závislosti na někom nebo na něčem 

Jaké jsou tedy nejdůležitější vlastnosti zralé ženy ?

 

1. Přehnaně nelpí na mužích

V jejím životě muži byli, jsou a budou. Její svět se však kolem nich neotáčí. Dobře ví, že vztahy s opačným pohlavím jsou věc důležitá, avšak ani zdaleka to není jediná složka jejího štěstí. Má své zájmy, přátele a práci. Váží si sama sebe a nedomnívá se, že jako žena se může realizovat pouze tehdy,  když potká onoho jednoho jediného.

 

2. Je poctivá sama k sobě

Moudrá žena už není naivní…každá hořká pravda je lepší než naivní fantazie. Proto kvůli sobě nebude hledat falešné omluvy pro svého partnera. Jestliže jí nevolá, nejspíš ho nezajímá. Konec. Tečka.

 

3. Nehraje divadlo

Chytrá žena je ve svých emocionálních projevech otevřená. Když se raduje, pak z celého srdce. A když je smutná, rovněž to nijak neskrývá. řekne otevřeně, co jí trápí a co se jí nelíbí. Umí být upřímná.

 

4. Je bystrá – intuitivní 

Vycítí lež a vyzná se v lidech, proto je těžké ji podvést. Je otevřená a ochotná pomoci v těžké situaci. Není závistivá a ochotně sdílí něčí radost. Je proto velmi snadné se s ní stýkat a přátelit.

 

5. Našla si svůj vlastní styl

Dávno už si našla svůj vlastní styl. Žádné bláznivé experimenty nepěstuje, zato moc dobře ví, co jí sluší a co ne. Moudrá žena ví, že se nemůže líbit každému a ani o to neusiluje. Právě proto vždycky a všude působí vkusně.

 

6. Je zásadová

Život ji naučil být v některých důležitých věcech  zcela zásadová. V těch ji nelze nijak získat, nijak přesvědčit, ani zastrašit. To ani zdaleka neznamená, že je vždycky neústupná. Její názor se může časem změnit, ale jak bude žít si rozhodne sama a žádné výčitky ani hrozby na tom nic nezmění.

 

7. Umí odpouštět

Moudrá žena ví, že každý může udělat chybu, proto pokud upřímně lituje, moudrá žena mu odpustí a nebude mu jeho prohřešek zbytečně připomínat.

 

 8. Žije přítomností

Toto je velmi důležité pravidlo…Moc dobře ví, že jenom ten, kdo zcela žije přítomností, nebude nikdy litovat minulosti. Protože moudrá žena si z minulosti odnáší pouze zkušenosti a vše, co ji trápilo, již nechává být .

 

9.  Žije v harmonii sama se sebou

Tato zralá  žena rozumí vlastnímu tělu a naslouchá mu. Dává mu to nejlepší – svou péči, kvalitní výživu, odpočinek, dostatek spánku.  Miluje své tělo a nikomu nedovolí, aby jí diktoval, jak má vypadat.

 

10. Zůstává ženou

Přes všechnu zkušenost a životní moudrost stále zůstává ženou. Má ráda květiny, posezení s kamarádkami i jiné malé životní radosti. Nestydí se plakat při smutných filmech, radovat se z každé maličkosti a milovat ženu v sobě. Vždycky zůstává sama sebou, proto je krásná v každém věku!

 

 

 

Milé zralé ženy, moc bych si přála, abychom se každá z nás naučila žít podle těchto pravidel... Snažím se o to už dlouho, samozřejmě, občas se chybička vloudí, ale vždy si uvědomím, že je to můj život a takový život, jaký si vytvářím ve svých myšlenkách, takový také budu žít.

Buďme vždy pozitivní, buďme nad věcí, i když se nám dějí různé problémy, věřme, že na konci tunelu je vždy SVĚTLO 🙂

 

Jsem vizážistka a expertka na ženskou krásu.  Mou vášní je v každé ženě objevit její krásu. Ukazuji ženám cestu k jejich vnitřní i vnější kráse, učím je pečovat o svůj vzhled a najít cestu sama k sobě ...Měním ženy v krásné ženské bytosti, které nacházejí v sobě svou krásu. Naučím vás pečovat o svou pleť a také o své zdraví a naučím vás se hýčkat a dát sama sebe na první místo.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.